• Formikarium akrylowe 18x9

Grubość gniazda
Brak towaru
70.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 15
Kurier DPD (Pobranie) 22
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

 

Formikarium ma rozmiar 18 cm x 9 cm x 1,2 cm grubości. Część mieszkalna ma 6mm wysokości.  Arena przykryta jest zdejmowalną pokrywką. Formikarium nadaję się dla samotnych królowych, jednak sugeruje się zasiedlanie go małymi koloniami z co najmniej kilkoma robotnicami. Maksymalna wielkość kolonii, która może zamieszkiwać to formikarium, w zależności od wielkości mrówek, to kolonia od 100 do kilkuset robotnic. Formikarium posiada otwór w bocznej ściance o średnicy 8mm, przez który można podłączyć kolejne formikarium lub dodatkową arenę.

Formikarium wyposażone jest w niezawodny system nawadniający, który czyni to formikarium niemalże bezobsługowym. Jednokrotne napełnienie zbiornika pozwala na długie użytkowanie formikarium bez konieczności dolewania wody. System składa się ze zbiornika z wodą, który znajduje się pod formikarium oraz nóżki (w kształcie grzybka), której dolna część zanurzona jest w wodzie a górna – „kapelusz” znajduje się wewnątrz formikarium. Grzybek odlany jest w bardzo twardego gipsu, którego mrówki nie są w stanie zgryźć ani skruszyć. Woda podsiąka nóżką i nawadnia kapelusz, następnie paruje lub jest pobierana przez mrówki bezpośrednio z gipsu.

Cechy
Wielkość części gniazdowej ok. 18cm x 9cm
Grubość złoźa 6 mm
Wielkość areny Ok. 9cm x 5cm
Dla jakich gatunków? Przeznaczone jest dla gatunków o rozmiarach małych i średnich (mieści się w nim bez problemów Messor barbarus)
Dla jak licznych kolonii? W zależności od wielkości mrówek, to kolonia od 100 do kilkuset robotnic
Otwory połączeniowe posiada otwór w bocznej ściance o średnicy 8mm
Sposób nawadniania Gipsowy grzybek
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny