• Formikarium korkowe "T" rozmiar XL

Wielkość gniazda
170.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 26
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 26
Kurier DPD (Pobranie) 33
Dostępność Mało
Waga 6 kg

Zamówienie telefoniczne: 509268777

Zostaw telefon

 

 

 

 

Formikarium typu "T" w rozmiarze XL z wypełnieniem korkowym

Skład zestawu:

  • Szklane formikarium z elementami aluminiowymi
  • Wkład korkowy
image
image

Wymiary formikarium:

Część gniazdowa: 25cm szerokości x 20cm wysokości x 1 cm grubości złoża.

Arena: 31cm długości x 9cm szerokości x 6cm wysokości.

Podstawa: 30cm długości x 10cm szerokości.

Uwaga !!!

Wersja formikarium w rozmiarze gniazda 40cm x 20cm, jest wykonywana na zamówienie, po jego złożeniu. Realizacja może potrwać do 10 dni roboczych.

Dlaczego warto?

Kupując nasz zestaw, masz gwarancję, że otrzymasz bardzo dobry i sprawdzony produkt, który zapewni Twojej kolonii  stabilne i odpowiednie warunki do rozwoju.

Hodowla mrówek to nasza pasjaSzeroka wiedza jaką zdobyliśmy w ciągu 15 lat naszej przygody z mrówkami, pozwala nam tworzyć produkty, które nie tylko ładnie wyglądają, ale przede wszystkim są bezpieczne i mają przemyślane i najlepsze rozwiązania.

image
image

Szczelność i porządki

Formikarium jest szczelne, pod dużą szklaną pokrywą znajduje się silikonowa uszczelka, która dodatkowo poprawia szczelność oraz eliminuje odgłos tarcia szkła o szkło w trakcie jej przesuwania.

Drobne prace porządkowe lub karmienie na arenie  możemy prowadzić przez otwór w pokrywie. Większe porządki prowadzimy częściowo odsuwając pokrywę lub ściągamy ją całkiem jeśli mrówki są spokojne i sytuacja na to pozwala.

Do zestawu dołączona jest pęseta porządkowa, którą możemy usuwać zbędne elementy powstające w trakcie prowadzenia hodowli.

Otwór w pokrywie ma ok. 30mm średnicy i jest zabezpieczony małą pokryweczką z otworami. Dzięki otworom pełni ona również rolę wentylacji.

Rozbudowa

Boczny otwór w arenie na średnicę 10mm i również jest zabezpieczony zatyczką. Otwór ten służy do połączenia formikarium z dodatkową areną lub kolejnym modułem gniazdowym, kiedy kolonia się rozrośnie. Połączenie to realizujemy wężykiem fi10 mm.

image
image

Wypełnienie korkowe

Odpowiednio nawodniony korekjest w stanie stworzyć bardzo dobry klimat do prawidłowego rozwoju kolonii. Ponadto mrówki mogą swobodnie drążyć w korku korytarze, powiększając sobie przestrzeń życiową.

Na początku kolonia na do dyspozycji 2 komory. Dlaczego tylko dwie? Dlatego, że wielkość gniazda musi być dopasowana do wielkości kolonii, która dodawana jest do zestawu.


image

Nawadnianie

Do zestawu jest dołączona instrukcja nawodnienia i zasiedlenia w formie papierowej.

Na naszym kanale na YT, jest także film, który ilustruje jak to nawadnianie przeprowadzić prawidłowo.

https://www.youtube.com/watch?v=uVHZTJGFQyk

Twoja kolonia ...

... może wyglądać tak ...

image
image

... albo tak ...

image

image

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny