• Zestaw startowy korkowy 20x10x10

Formikarium nadaje się do hodowli większości gatunków mrówek oferowanych w sprzedaży. Wypełnienie korkowe daje dobre mozliwości obserwacji życia mrówek w formikarium, przy okazji pozwala mrówkom na wygryzanie nowych komór i korytarzy i modelowanie wyglądu gniazda.

Brak towaru
110.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 7 dni
Cena przesyłki 26
Odbiór osobisty 0
Kurier DPD 26
Kurier DPD (Pobranie) 33
Dostępność Brak towaru
Waga 3 kg
Zostaw telefon

Zestaw startowy 20x10x10 z wypełnieniem korkowym + zestaw akcesoriów + pokarm + wystrój + kolonia mrówek Lasius niger w składzie: królowa + 5-15 robotnic + potomstwo.

Skład zestawu:

  • Szklane formikarium z aluminiowymi wykończeniami
  • Wkład korkowy
  • Poidełko
  • Karmidełko
  • Pipeta do nawadniania formikarium
  • Piasek na arenę
  • Kamyki do wystroju areny
  • Instrukcja nawodnienia i zasiedlenia formikarium
image
image

Wymiary formikarium:

Część gniazdowa: 15/12cm szerokości x 8cm wysokości x 10mm grubości złoża.

Arena: 20cm długości x 10cm szerokości x 10cm wysokości.

Szczelność i porządki

Formikarium jest szczelne, pod dużą szklaną pokrywą znajduje się silikonowa uszczelka, która dodatkowo poprawia szczelność oraz eliminuje odgłos tarcia szkła o szkło w trakcie jej przesuwania.

Drobne prace porządkowe lub karmienie na arenie  możemy prowadzić przez otwór w pokrywie. Większe porządki prowadzimy częściowo odsuwając pokrywę lub ściągamy ją całkiem jeśli mrówki są spokojne i sytuacja na to pozwala.

Otwór w pokrywie ma ok. 30mm średnicy i jest zabezpieczony małą pokryweczką z siatką. Dzięki otworom pełni ona również rolę wentylacji.

image
image

Wypełnienie korkowe

Odpowiednio nawodniony korekjest w stanie stworzyć bardzo dobry klimat do prawidłowego rozwoju kolonii. Ponadto mrówki mogą swobodnie drążyć w korku korytarze, powiększając sobie przestrzeń życiową.

Na początku kolonia na do dyspozycji ma 3 komory. Wielkość gniazda jest dopasowana do wielkości kolonii, która dodawana jest do zestawu.

Nawadnianie

Do zestawu jest dołączona instrukcja nawodnienia i zasiedlenia w formie papierowej.

Na naszym kanale na YT, jest także film, który ilustruje jak to nawadnianie przeprowadzić prawidłowo.

https://www.youtube.com/watch?v=uVHZTJGFQyk

image
image

Kolonia Lasius niger

Do zestawu dodajemy kolonię Lasius niger w składzie: królowa + 5-15 robotnic + potomstwo w różnych fazach rozwoju. Dla bezpieczeństwa kolonia przesyłana jest w probówce.

Po otrzymaniu przesyłki nie musimy się spieszyć z zasiedlaniem formikarium. Mrówki w naszej hodowli mieszkają na co dzień właśnie w probówkach i kilka dni dłużej w tych warunkach nie stanowi dla nich żadnego problemu.  Poza tym mrówki na drogę są tak zaopatrzone, że mogą przeżyć bez żadnej ingerencji około 4-5 dni.

image
image


Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny